Marlon

Marlon se narodil v proslulém Cirkuse Kuliferda, kde pracovali jeho rodiče, prarodiče i praprarodiče. Tatínek byl slavný žonglér s barevnými kuželkami, který při svém výstupu jezdil na jednokolce a maminka byla břišní tanečnice, která v závěru svého čísla procházela klíčovou dírkou. No zkrátka, Marlon byl rozený cirkusový slon a jen co trochu povyrostl, ukázalo se, že i on má výjimečné pohybové nadání. A protože stále někde lezl, šplhal, hopsal a houpal se, ředitel cirkusu mu nabídl, zda by se nechtěl vyučit na akrobata. Marlon bez váhání souhlasil.

Zlomový okamžik v Marlonově životě nastal v době, kdy se přestěhoval do zoologické zahrady ve Psí Lhotě. Zde byl jedné noci za záhadných okolností unesen neblaze proslulým zločincem jménem Zlokrt. Díky pohotovému zásahu komisaře Vrťapky a novinářky Hermíny sice ze zajetí brzy unikl, ve zběsilém souboji byl ale Zlokrtovým
šíleným vynálezem zmenšen do velikosti myši polní. Marlon se tedy jako švihnutím kouzelného proutku stal nejmenším slonem na světě a i přesto, že by se nám nyní vešel do dlaně, ještě o něm hodně uslyšíme!