Hermína

Hermína je zvědavá a všetečná novinářka, dopisovatelka Psí Lhoty Dnes. Narodila se jako jedináček v obci Mlékojedy, ale brzy po studiích odešla za prací a usadila se ve Psí Lhotě.

Už jako malé kotě chtěla být novinářkou, je sice pravda, že pomýšlela i na kariéru herečky, zpěvačky, malířky, zvěrolékařky nebo dokonce krasojezdkyně, ale protože ve škole všichni obdivovali její krasopis, který byl na kočku až výjimečně úhledný, rozhodla se zůstat u psaní.
A dobře udělala, protože hned její první reportáž se setkala s nebývalým ohlasem. Zatím co se její spolužáci jen tak zbůhdarma kočkovali, Hermína si ořezala tužku a napsala do písanky ostrý článek, který odhaloval nekalé praktiky pašeráka kočičího zlata jménem Straka. Ale o tom Vám možná někdy poví více sama.

Hermína je velmi společenská a je také ráda středem pozornosti. Vždy je skvěle upravená a jako správná kočka má ráda čistotu a pořádek. Prakticky stále je oblečena ve žluté kombinéze, kterou si velmi oblíbila a ve které je, jak sama říká, elegantní za každého počasí. Přes rameno nosí malou červenou kabelku, ve které najde vše, co potřebuje – zejména pak své nepostradatelné zrcátko a novinářský průkaz.
Hermína se touží stát novinářským esem, a proto také dává přednost těm článkům, ve kterých může vyřešit nějakou hodně zašmodrchanou záhadu. A právě při velice podivném případu se poprvé setkala i s věhlasným komisařem Vrťapkou. Tehdy se jednalo o záhadné zmizení slona Marlona a Vrťapka jej podrobně popsal ve své knize Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti. A i když Hermínu tenkrát Vrťapka polil od hlavy až k patě kakaem, brzy mu to odpustila a z obou se stali velcí kamarádi a také skvělí spolupracovníci.