Detektivní odpoledne s komisařem Vrťapkou v Městské knihovně v Praze! Již tento pátek 4. 4. VSTUP VOLNÝ


Srdečně vás zveme na jedinečnou zábavnou akci na podporu knih a dětského čtenářství otevřenou široké veřejnosti.
Od 14.00 hod. budou pro velké i malé čtenáře připraveny výtvarné dílny, soutěže, kreativní hry, divadelní představení, autorská čtení, školička zábavné angličtiny a mnoho dalšího. Chybět nebude ani sám Vrťapka a jeho autor Petr Morkes.

KDY: V pátek 4. 4. 2014, od 14.00 do 20.00 hodin

KDE: Ústřední knihovna (dětské oddělení)
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1

Popis cesty: Metro trasa „A“; tramvaj 17 a 18; autobus č. 207 (stanice Staroměstská).
Zobrazit na mapě

VSTUP ZDARMA


Noc s Andersenem

Nakladatelství Morkes a komisař Vrťapka vás srdečně zvou k dobrodružnému nocování! Jedná se již o 14. ročník mezinárodního projektu na podporu dobré dětské četby, pořádaného Klubem českých knihoven SKIP. Patronem projektu se stal knižní hrdina komisař Vrťapka.

4. 4. 2014 se v knihovnách, školách i na dalších registrovaných místech sejdou dětští čtenáři, aby prožili dobrodružnou noc plnou čtení pohádek, soutěží, her a překvapení, – tentokrát s komisařem Vrťapkou. Detektivní hrdina se dětem představí z mnoha knížek (ta nejnovější nese název: Komisař Vrťapka a tajemství mahárádžova vejce), plakátů a také komiksových pohlednic, které získají pouze účastníci pohádkové noci.

Nakladatelství Morkes připravuje pro účastníku projektu také speciální materiál, který bude od 24. března ke stažení na těchto webových stránkách. Pro čtenáře budou připraveny: Detektivní pracovní listy komisaře Vrťapky, diplom správného detektiva nebo velká detektivní soutěž.

Seznam registrovaných knihoven a škol naleznete na: www.nocsandersenem.cz

Více o projektu
Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou české knihovny svádí boj o zájem dětí a dětské čtenářství v konkurenci populárnějších médií. Cesta, jak přivést děti ke knize a četbě existuje a je docela jednoduchá, – dát jim osobní příklad a ukázat, že číst je veliké dobrodružství.
První Noc s Andersenem proběhla v uherskohradišťské knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v roce 2000 a byla zároveň oslavou Mezinárodního dne dětské knihy, který se připomíná každoročně 2. dubna na celém světě a to v den narození známého dánského pohádkáře. U zrodu celého projektu stály dvě obětavé paní knihovnice Hana Hanáčková a Miroslava Čápová. Mimochodem, tyto dámy v roce 2013 získaly za celý projekt Noc s Andersenem také ocenění od výboru Hans Christian Andersen Award Committee.